Weźmy to na logikę!
17.03.2024 13:47Czwórka śmiałków podjęła wysiłek zmierzenia się z zadaniami ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia. Przygotowania trwały dość długo. Uczniowie rozwiązywali wiele zadań logicznych, łamigłówek i zagadek. Nie jest to konkurs, do którego łatwo się przygotować, gdyż nie ma zakresu zagadnień, a dodatkowo jest to test wielokrotnego wyboru z ujemną punktacją. Podobno wystarczy dobra analiza, bystrość umysłu i umiejętność logicznego myślenia. Śmiałkowie podjęli wyzwanie. Wyniki w maju. Czekamy z niecierpliwością!
Opiekun uczniów: p. Agata Łuczak
WIĘZI - coś, co pozwala nam przetrwać!
17.03.2024 13:12Dzięki uprzejmości pracowników Dolnośląskiego Centrum Filmowego po raz kolejny mogliśmy przeżyć wiele emocji wraz z bohaterami kolejnego filmu. Tym razem był to film zatytułowany "Georgie ma się dobrze". Cała społeczność szkolna najpierw wzięła udział w panelu dyskusyjnym wprowadzającym w tematykę, a następnie wzięła udział w seansie.
Podczas panelu podjęliśmy ważny temat naszych potrzeb oraz więzi, bez których trudno byłoby nam przetrwać.
Film opowiadał o dziewczynce, która traci mamę. "Wymyka się" opiece społecznej i udaje, że mieszka z wymyślonym wujkiem. Utrzymuje się kradnąc rowery. W pewnym momencie w jej życiu pojawia się jej ojciec, którego nigdy nie poznała. W tle ciągle widoczna jest trauma dziewczynki po stracie mamy. Wzruszający film z elementami komediowymi.
Były zabawne momenty, ale wśród uczniów oraz nauczycieli pojawiły się również łzy.
Kolejny seans i kolejny raz dużo emocji, które skłaniają do przemyśleń. Bardzo dziękujemy DCFowi za taką możliwość!!!Koordynator projektu: p. Agata Łuczak
Ponieważ żyli prawem wilka...
26.03.2024 16:015 marca 2024 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z historykiem Biura Edukacji Narodowej IPN Markiem Gadowiczem. Zajęcia dotyczyły uczestników drugiej konspiracji, a w szczególności uczestniczek antykomunistycznej opozycji. Pan Marek Gadowicz przekazał naszym wychowankom wiele cennych informacji o życiu w "tamtych czasach", o konspiracji i heroizmie. Każde tego typu spotkanie ma na celu upowszechnianie i pogłębianie wiedzy historycznej istotnej dla tożsamości narodowej, regionalnej oraz kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych wśród młodych ludzi.
Ponadto rozstrzygnięty został również szkolny konkurs dotyczący projektu koszulki o tematyce związanej z Żołnierzami Wyklętymi. Konkurs ten zainteresował naszych wychowanków i zmotywował do pracy i myślenia o tym, jaką koszulkę sami chcieliby nosić. Wyróżniono trzy projekty: Oliwki z 7B, Bartosza z 8C oraz Amelki z 7B. Laureaci konkursu otrzymali nagrody edukacyjne ufundowane prze wrocławski oddział IPN.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w konkursie!
Koordynator spotkania: p. Malwina Zięba
Tabliczka mnożenia jest do przeskoczenia!
04.03.2024 00:08Tradycyjnie w naszej szkole mierzyliśmy się z tabliczką mnożenia. Uczniowie przygotowali plakaty z hasłami zawierającymi działania matematyczne, zagraliśmy w bingo, a na końcu każda klasa rozwiązała zestawy zadań. Praca zespołowa się opłaciła. Było intensywnie intelektualnie, ale zarazem bardzo przyjemnie. Okazało się, że tabliczka mnożenia jest do przeskoczenia! :)
Organizatorzy: p. Barbara Popławska, p. Natalia Michalczak
Oj, czysty język!
02.03.2024 00:02Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego bawiliśmy się językiem polskim. Zadania, które wykonywali uczniowie pokazały, że potrafią pracować w zespole. "Gramatyczna rozsypanka" uzmysłowiła wszystkim, że znajomość części mowy jest ważna. Z kolei gra "językowe 5 sekund" udowodniła, że czas płynie bardzo szybko. Po całej zabawie doszliśmy do wniosku, że język polski to trudny język.
Nagrody były nietypowe, ale naprawdę cenne. Za zajęcie I miejsca uczniowe otrzymali oceny celujący, za II miejsce bardzo dobry+, a za trzecie ocenę bardzo dobry.I miejsce - klasa 8B
II miejsce - 7B
III miejsce - 7A z 8AGratulacje!
Organizatorzy: p. Dorota Jankowska, p. Joanna Tuszyńska - Wiza
Galeria zdjęć
brak danych